HAKKIMIZDA

Öncelikle takımımız; “Sporcu ahlakı ve değerleri, Takım ruhu, Kendini sürekli yenileme ve geliştirme” ilkelerini misyon edinmiştir. Buz hokeyi topluluğunda parmakla gösterilmekte ve örnek takım rolünü üstlenmektedir.

Gümüş Patenler, ahlaklı ve başarılı sporcu yetiştirmeyi kendine ilke edinmiştir. Ankara’da alt yapıda 10 Yaş altı Minik Takım,12 Yaş altı Yıldız-B Takımı, 14 Yaş altı Yıldız-A Takımı, 18 Yaş Altı Genç Erkek Takımı, Büyük Kadın Takımı ve Büyük Erkekler Takımı olan tek kulüptür.

Gümüş Patenler, çoğu milli takımda forma giymiş, ülkemizi uluslararası platformda (Dünya şampiyonası, Avrupa şampiyonası, Üniversite kış olimpiyatları vb.) ülkemizi en iyi şekilde temsil etmiş ve etmeye devam eden oyunculardan oluşmaktadır. Takımlarımız farklı yaşta “öğrenci ve meslek sahibi, güçlü, dinamik, kadın ve erkek sporculardan oluşmaktadır. Sporculuk disiplini ve ilkelerini esas alan takım oyuncularımız sadece sporculuk hayatlarında değil mesleki hayatlarında da oldukça başarılıdır. Türkiye ve yurt dışındaki saygın üniversitelerde okuyan ve bu okullardan mezun olan sporcularımız, özellikle takım sporu ile uğraşmanın faydalarını hayatlarının her evresinde tecrübe etmiştir. Mesleki ve spor hayatlarındaki başarıları ile genç oyunculara örnek teşkil etmektedirm

NELER YAPMAK İSTİYORUZ?

Gümüş Paten Spor Kulübü, uluslararası ve yerel seviyedeki sportif rekabette, bütün kategorilerde başarılı bir takım olmayı görev saymaktadır. Aşağıda uzun vadede Gümüş Patenler Spor Kulübünün başarmayı amaçladığı hedefler verilmiştir:

· Bünyesindeki antrenörlerle beraber, daha tecrübeli yabancı antrenörlerle çalışmak ve buz hokeyi bünyesine daha donanımlı yeni antrenörler kazandırmak.

· Oyuncularımıza tecrübe katması, karşılıklı öğrenmeyi arttırmak amacıyla yabancı sporcuları kadrosuna katmak,

· Türkiye’de özellikle alt yapı yetiştirilmesindeki zorlukları aşıp, uzun vadede genç erkek ve kız oyuncular yetiştirmek ve bu spora destek olmak,

· Dinamik bir kadroyla takımımızı bulunduğu seviyenin üzerine çıkarmak,

· Takımımızı ve ülkemizi uluslararası platformlarda daha başarılı şekilde t